Výlety v Turecku nabízí řadu úchvatných zážitků a zajímavostí

Zde je přehled některých atrakcí, které by vás mohly zaujmout:

 1. Pláž Kleopatra: Překrásná pláž na západě Alanye s čistým pískem a kamenitým pobřežím. Nese název podle legendy o královně Kleopatře a je označena mezinárodním symbolem Modré vlajky pro čistotu vody.
 2. Hrad Alanya (Alanya Kalesi): Historický hrad Seljuk ze 14. století, dominující nad městem a nabízející úchvatné panoramatické výhledy na Středozemní moře.
 3. Přístav (Iskele): Živá část města s loděnicí Seljuk, Červenou věží a historickou čtvrtí „Staré město“. Ve večerních hodinách se proměňuje v centrum zábavy s restauracemi, bary a diskotékami.
 4. Jeskyně: Alanya nabízí několik fascinujících jeskyní, včetně Damlataş, Dim, pirátských a mileneckých jeskyní. Tyto jeskyně jsou unikátní svými formacemi a atmosférou.
 5. Tradiční turecký bazar: Bazary jsou neodmyslitelnou součástí turecké kultury. V Alanyi můžete navštívit trh Cuma Pazari, který se koná v pátek, a zakoupit si čerstvé ovoce, zeleninu, koření a suvenýry.
 6. Dimçay: Krásné místo několik kilometrů od centra Alanyi s restauracemi podél horské řeky. Ideální pro odpočinek od městského horka a ochutnání tradičního tureckého jídla.
 7. Městská mešita (Merkez Camii): Elegantní mešita s krásnými modrými dekoracemi. Pro turisty otevřená pro návštěvu, při které je třeba dodržovat určitá pravidla oblékání.
 8. Vyhlídková plošina (Seyir terasi): Oblíbené místo s úchvatným výhledem na celou Alanyu. Výborná volba pro pohled na město během dne nebo při západu slunce.
 9. Turecké lázně Hammam: Tradiční turecké parní lázně, které nabízí osvěžení těla a mysli. Doporučuje se navštívit v prvních dnech pobytu.
 10. Sapadere: Malá vesnice v pohoří Taurus s krásným kaňonem Sapadere. Procházka po dřevěných plošinách nad řekou a pohled na vodopády jsou nezapomenutelnými zážitky.
 11. Side: Malebné město postavené na starověkých ruinách. Staré město, přístav s Apollónovým chrámem a zachovalé starověké divadlo jsou nejzajímavějšími místy k návštěvě.

„Objevujte pohádkovou krásu s našimi výlety v Turecku: Alanya – Kde se setkává dobrodružství s nekonečným kouzlem!“

Plaťte v autobuse