from 1.400,00 Kč
Book Now

Výlet do Pamukkale

Not Rated
Created with Sketch.

Duration

Created with Sketch.

Tour Type

Daily Tour

Created with Sketch.

Group Size

Unlimited

Created with Sketch.

Languages

Český

Overview

Výlet do Pamukkale

Uvidíte na vlastní oči zázrak světa – hrad Pamukkale a budete mít  možnost koupání  v termálním bazénu Kleopatra. Zažijete na vlastní kůži jaký byl život ve starověkém městě Hierapolis a ve městě mrtvých Necropolisu.

Nejlépe investovaný čas na dovolené je výlet do PAMUKKALE !

Pouze v českých a slovenských skupinách

Výlet do  Pamukkale  je jedním z nejoblíbenějších v Turecku. Jak říká turecké přísloví “Každý, kdo nebyl v Pamukkale, jako by nebyl a nepoznal  Turecko”.
Samotná Kleopatra přišla do Pamukkale,  aby se mohla vykoupat v jeho léčivých vodách.
Horké prameny termální vody vytvářejí na svazích Pamukkale bílé vápencové kaskády s termálními bazény. Léčivé vlastnosti vody ucítíte jak při chůzi po vápencových kaskádách, tak i při koupání v antickém Kleopatřině bazénu. Vody Pamukkale léčí kožní onemocnění, srdeční choroby, obezitu, astma nebo revmatismus. Pitná voda z Pamukkale dokonce pomáhá léčit žaludeční vředy.

Pamukkale, sloužilo již ve starověku jako lázně Hierapolis. Pozůstatky, které se zachovali můžeme obdivovat dodnes například ve formě starověkého divadla, chrámu Apollona , římských  lázní , systému akvaduktů, městské brány a nebo největší dochované starověké nekropole  v Asii, kde lze shlédnout přes 1000 vyřezávaných sarkofágů.

Celodenní výlet autobusem včetně plné penze je určen pro všechny věkové kategorie. Pamukkale je místo, které Vás bezpochyby okouzlí svou nádhernou specifickou scenérií a starověkou historií.

Rezervace termínu je možná ve dnech:

čtvrtek, neděle

Délka výletu:

– přibližně od 3:00 -21: 00 hodin

Průvodce:

– v ceské/slovenské skupině s českým průvodcem

Ceník:

– dospělý 55 €,
– dítě (7-12 let) 25 €,
– děti (do 6 let) zdarma

Cena zahrnuje:

  • klimatizovaná doprava z  hotelu
  • vstupenky do Pamukkale, Hierapolisu a Necropolisu
  • snídaně s teplým nápojem
  • oběd  (švédský stůl s kebaby)
  • český průvodce
  • klimatizovaná doprava
  • extra jednodenní zdravotní pojištění / vlastní klinika /
  • klimatizovaná doprava zpět do hotelu
  • večere

Na místě / možné zakoupit

– extra nápoje, suvenýry

Sebou:

Cestovní pasy včetně dětských (kopie), plavky, ručník, pohodlná obuv, sluneční brýle, pokrývku hlavy, opalovací krém, finanční hotovost, fotoaparát + kamera. Doporučujeme si také vzít balíček se snídaní z hotelové recepce/kuchyně (nahlásit v recepci den předem). V měsících duben-květen a září-listopad  doporučujeme do hor lehkou bundu.

Doporučujeme:

Děti musí mít cestovní pas (kopie pasu) pro uplatnění slevy. Během cesty je plánován dostatečný počet zastávek na toaletu. Po příjezdu na parkoviště Pamukkale-Hierapolis opustíme autobus a sebou si již vezmeme koupací potřeby i fotoaparáty atd. Cesty v Hierapolisu jsou nerovné a přístup k divadlu celkem strmý, proto doporučujeme pevnou obuv případně sandále s pevnou podrážkou. Procházka po vápencových terasách  je dovolená pouze naboso, aby nedošlo k poškození povrchu. Boty si budete moci uložit v botnících před vstupem do vápencových skal nebo uložit do vašich tašek a vzít sebou. Nutné dodržovat veškerá bezpečnostní opatření. Povrch na terasách je místy velmi kluzký, zejména tam, kde neustále teče voda. Ve svém volném čase můžete využít místní autička nebo autobus, který vás zaveze za poplatek do starobylé nekropole. V areálu bazénu Kleopatra jsou veřejné toalety, sprchy i bezpečnostní skříňky. Čas prohlídky zajišťuje průvodce.

View More

Itinerary

Expand All
PROGRAM

• Odjezd z Alanye brzo ráno cca mezi 2: 00 - 3: 00 hodinou. Z teplotních důvodů je lepší tento časný odjezd na výlet. Cestou se zastavíme na snídani s teplým nápojem ( v ceně výletu) v typické horské chalupě. Pokračujeme směrem k městu Denizli. Do Pamukkale dorazíme cca kolem 8:30 hodin. Po příjezdu na parkoviště se vydáme do skanzenu (Pamukkale, Hierapolis, Kleopatra, Necropolis).
• Projdeme se po vápencových terasách a poznáme římské lázně a také starodávný léčivý Kleopatřin bazén, který se nachází a je středem skanzenu Hierapolis-Pamukkale. Budete zde moci využít toalety, bar i příjemné sezení. Po odpočinku se vydáme do starověkého obřího římského divadla, Apolonova chrámu a sestoupíme do podsvětí kde vládl Hades.
• Společně s českým průvodcem ( tuto nabídku naleznete pouze v naší nabídce) se vydáme také na cestu neobvykle krásnou starověkou nekropolí, která je nejlépe zachovalou v celé Asii.
• Kolem oběda se vydáme na deset minut vzdálenou cestu do vesnice Karahayit, která je známá svými červenými vodopády a krásnou scenérii pro vytvoření nádherných fotografií.
• Ve 13:30 budete odvezeni na oběd. Budete moci ochutnat různé kebabů, polévek, teplých a studených předkrmů, salátů a sladkých tureckých dezertů.
• Kolem 15 hodiny se vydáme přes krásné pohoří Taurus na zpáteční cestu. Při zpáteční cestě jsou plánované dvě zastávky včetně večeře v hotelu.
• Vzdálenost z Alanye do Pamukkale v jednom směru je asi 380 km (asi 5 hodin jízdy + 1 hodina pro 2 přestávky na trase).
• Výlet budete absolvovat pouze v české skupině a s českým průvodcem (nekombinujeme skupiny s Rusy, Poláky ani Maďari). Náplň výletu je pouze poznávací, bez návštěvy zlatnických či kožešnických obchodů.
• Cena výletu je nižší než Vám nabídnou delegáti. Jako jediný nabízíme návštěvu restaurace s nabídkou stravování formou švédských stolů a u oběda můžete ochutnat bez omezení různé druhy kebabů.
• V ceně výletu Vám zajišťujeme polopenzi tj. snídaně včetně teplého nápoje + oběd (švédský stůl s kebaby).
• Na večeři budete již zpět ve svém hotelu.

Tour's Location

Created with Sketch.
from 1.400,00 Kč

Organized by

Vylety v Turecku

Member Since 2019

You might also like

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox

*Nikdy neposíláme spam