ISTANBUL

Turkish Airlines obnoví mezinárodní lety ze šesti evropských zemí 18. června.

Mezi tyto destinace patří Německo, Švýcarsko, Rakousko, Nizozemsko, Dánsko a Švédsko.

„Po dvou měsících strávených mimo oblohu se naše globální značka připravuje na novou éru v koordinaci s vnitrostátními a mezinárodními leteckými orgány,“ uvedla TA.

Lety byly pozastaveny 28. března kvůli celosvětovým omezením z důvodu nákazy koronavirem Covid-19.

Lety propojí 16 evropských měst se 14 tureckými.

Dopravce nabídne své letecké služby do německého Mnichova, Berlína, Frankfurtu, Stuttgartu, Düsseldorfu, Hamburku, Kolína a Hannoveru a dále švýcarského Curychu, Ženevy a Basileje. Následuje Vídeň a Salzburg v Rakousku; Amsterdam v Nizozemsku; Kodaň v Dánsku; a Stockholm ve Švédsku. Turecko zastupují Antalya, Ankara, Gaziantep, Adana, Diyarbakir, Ordu-Giresun, Elazig, Samsun, Hatay, Kayseri, Trabzon, Izmir, Konya, Mugla (Bodrum-Dalaman).

Letos v létě zahájí dopravce také pět nových tras – Basilej-Gaziantep, Hannover-Diyarbakir, Salcburk-Ordu / Giresun, Frankfurt-Elazig a Amsterdam-Kayseri.

Letecká společnost také dříve oznámila, že bude pokračovat ve vnitrostátních letech již od tohoto čtvrtka tj. 4. června.

Koronavírus, který se poprvé objevil v prosinci minulého roku v Číně, se rozšířil rychlostí blesku do 188 zemí a regionů po celém světě. Zastavilo veškerou dopravu včetně té letecké.