Turkish Airlines představily letový plán na následující tři měsíce. Obnoví 60 % své kapacity na vnitrostátních letech a poletí do 22 zahraničních destinací v 19 zemích. Stane se tak ještě v červnu 2020. Istanbulské aerolinie pak v následujících dvou měsících plánují zintenzivnit svou činnost a postupně obnovit svou rozsáhlou leteckou síť.

75 mezinárodních letů týdně už v červnu

Podle informací agentury Anadolu plánuje turecký letecký dopravce na příští měsíc postupně začít obnovovat služby a zkusí trojměsíční testovací provoz.

Podle plánu začnou Turkish Airlines létat nejprve do 22 destinací v 19 zemí. Výbornou zprávou je, že v plánu je zahrnuto i Rakousko, Turkish Airlines poletí tím pádem i do Vídně a Češi se tak – pokud budou chtít a moci – dostanou i do oblíbených destinací Evropy nebo Asie letecky.

Země, do kterých Turkish Airlines ještě v červnu poletí:

Kanada

Kazachstán

Afganistan

Japonsko

Čína

Jižní Korea

Singapur

Dánsko

Švédsko

Německo

Norsko

Rakousko

Nizozemsko

Belgie

Bělorusko

Izrael

Kuvajt

Gruzie

Libanon

Turkish Airlines plánují stihnout až 75 letů týdně. V červnu se počet mezinárodních destinací zvýší na 103 a týdenní lety rapidně stoupnou na 572 letů. V srpnu to už znamená 160 destinací a 937 letů týdně. Plány budou samozřejmě záviset i na cestovních omezeních jednotlivých zemí.

Před koronakrizí měly Turlish Airlines jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě s 50 domácími a 246 mezinárodními destinacemi v 123 zemích. Všechny komerční lety dopravců byly pozastaveny od půlnoci 4. dubna. Mezinárodní lety byly zastaveny ještě dříve, 28. března.

Turecké aerolinie aktuálně neplánují letět dříve než 28. května.