O starověkém městě Side

about side

Starověké město Side

 

V celém Turecku je Antalya známá jako hlavní město cestovního ruchu. Existuje mnoho míst k návštěvě a vidění, zejména v Side, okrese Antalya. The Side ubytuje 4- a 5hvězdičkové hotely a resorty. Side, která každoročně přivítá tisíce turistů, má také možnost udělat dovolenou pro každý rozpočet. V Side, kde bije srdce turismu, jsou různé turistické hodnoty, jako je vodopád Manavgat, kaňon Köprülü a jezero Trembling.

 

Kde je Side?

V celém Turecku jsou určité hlavní body, kde je turistický ruch důležitým zdrojem obživy. Zejména letní turistika se v Antalyi a jejích okresech intenzivně odehrává. Side je jedním z největších okresů Antalye. Okres Side, který se nachází ve Středomoří, má mnoho turistických zařízení a 5hvězdičkových hotelů. Místní a zahraniční turisté, kteří přijíždějí v létě, také zajišťují, že počet obyvatel okresu v létě stoupá.

 

Jak se dostat do Side?

Do Side je docela snadné se dostat. Side se nachází 75 kilometrů od centra města Antalya. Je možné si vybrat silniční nebo leteckou trasu, jak se dostat do Side. Lidé, kteří chtějí do Side letět letadlem, si mohou nejprve zakoupit letenky na letiště Antalya.

Na letiště Antalya létají přímé lety z mnoha měst po celém Turecku. Navíc se do velkého množství zemí ze zahraničí dá dostat také přímým letem na letiště Antalya. Některé hotely mají transfer z letiště Antalya. Autobusy a minibusy navíc zajišťují pohodlnou dopravu z Antalye do Side. Do Side se z autobusového nádraží v Antalyi dostanete za 20 minut minibusy.

 

Jaká místa v Side navštívit?

Side je jednou ze čtvrtí, která zaujme svými turistickými a historickými hodnotami. Side, domov mnoha civilizací od minulosti až po současnost, má historická místa, která můžete navštívit a vidět. Side Ancient City BC. Nese stopy 7. století. Tam jsou také některé důležité stavby v Side, který hostil říše takový jako Lydia, Persie, Řek, Roman a Byzantium. Historická agora a lázně agora patří mezi stavby, které musíte vidět. Side Antické divadlo a Apollónův chrám navíc vynikají svými jedinečnými krásami.

Plaťte v autobuse
od : 35,00
Plaťte v autobuse
od : 45,00
Plaťte v autobuse
od : 40,00

Side Antique Theatre: Je to jeden z nejkrásnějších příkladů římské architektury. Side Antické divadlo má kapacitu hostit přibližně 15 tisíc lidí.

Stěny jeviště antického divadla se dochovaly do současnosti. Tato z velké části zachovalá stavba byla v římské době používána pro zápasy gladiátorů a zvířat. Je také architektonicky podobné Koloseu.

Apollónův chrám: Apollónův chrám se nachází ve starověkém městě Side. A v architektuře chrámu jsou sloupy s korintským titulem. Apollónův chrám byl obnoven v 90. letech 20. století se svou obdivuhodnou majestátní architekturou.

Vodopád Manavgat: Vodopád Manavgat, jeden z nejznámějších přírodních divů Antalye, se nachází v Side. Fascinuje turisty pohledem na vodopád se silnými vodami řinoucími se z výšky čtyř metrů. Vodopád, který je velmi vhodný pro rafting, je 15 minut od centra města Side.

Co dělat, když jdete do Side?

Když jedete do Side, Antalya, můžete dělat mnoho aktivit. Side Antique City musíte navštívit, abyste během dovolené v Side porozuměli celé historii regionu. Vodopád Manavgat byste měli vidět také v Side, které je známé svými přírodními krásami.

Měli byste také jít do Titreyengöl a Köprülü Canyon. Lidé, kteří milují přírodní sporty, se mohou věnovat raftingu ve vodopádu Manavgat.

Můžete strávit příjemný čas relaxací v chladných vodách kaňonu Köprülü. Kromě toho lze v Titreyengöl provozovat trekking. Můžete se také vydat na výlet lodí s loděmi vyplouvajícími ze Side Marina. Side je jedním z nejdůležitějších bodů, které je třeba upřednostňovat na letní dovolené.

Festivaly konané v Side

V Side, které je turistickým rájem, se každý rok v určitou dobu konají různé festivaly. World Music Culture and Art Festival se koná v Side každý rok v září. Nadšenci motocyklů se navíc mohou zúčastnit International

Manavgat Motorcycle Festival v posledních dnech června každého roku. Kromě toho se každý rok v srpnu koná Festival mírové vody, aby se udrželo místo Manavgatu v cestovním ruchu naživu.

Na festivalu Peace Water Festival se mohou konat také různá akrobatická vystoupení. Kromě toho se každoročně v říjnu koná Cyklistický festival pro milovníky cyklistiky.

Cyklisté z Turecka az celého světa jezdí na kole v Manavgatu a okolí. Velký zájem všech se těší také cyklistický festival, který se koná v Side.

 

Historie Side

Side, ve starověku nejdůležitější přístavní město Pamfylie, bylo založeno na poloostrově širokém 350-400 m, ležícím 80 km východně od Antalye, 7 km jihozápadně od Manavgatu.

Side, VII př. Kr. byl centrem osídlení v XIII století. VI př. Kr. v XIII. století se dostalo pod nadvládu Lýdského království spolu s celou Pamfýlií a po pádu Lýdského království v letech 547/46 se dostalo pod nadvládu Peršanů.

Město, které si v tomto období do jisté míry zachovalo svobodu, má ve svém názvu raženo mince. The Side, která bez jakéhokoli odporu otevřela své dveře makedonskému králi během anatolského tažení Alexandra Velikého (334 př. n. l.), se později stala jedním z hlavních center tisku mincí založených Alexandrem.

Side, která neustále měnila majitele mezi královstvími helénistického období po smrti Alexandra III. DEC. v XVIII. století byl nejprve pod vládou Ptolemaiovců a Seleukovců v letech 215-189 př.nl.

Město bylo nejpřátelštější s Antiochem III., poskytovalo podporu Syrskému království království Pergamon a Rhodos, účastnilo se války proti Římanům s námořnictvem Side a Seleukovci. Na konci této války Seleukovci padli a podle míru z Apameie uzavřeného v roce 188 př. n. l. byla mezitím Pamphylia a Side dána Pergamonskému království.

Side však po nějaké době znovu získalo nezávislost a zažilo jedno z nejsvětlejších období historie.

Skutečnost, že Antiochus VII., který seděl na trůnu Sýrie v roce 138 př. n. l. a později dostal přezdívku „Sidetes“, byl v mládí poslán do Side studovat, svědčí o tom, jak důležité je město důležitým kulturním centrem ve východním Středomoří. . Toto světlé období města netrvalo dlouho.

1 př. Kr. pirátství, které začalo ve století v oblastech Pisidie ​​a hornaté Kilikie, přeskočilo i do Pamfýlie a následně Side, Sideané, kteří si s piráty nevěděli rady, jim museli otevřít své přístavy a neděle. Nakonec, poté, co římský konzul Publius Servilius v roce 78 př. nl vyčistil oblast od pirátů, bylo Side připojeno k Římské říši jako ostatní města Pamfylie.

Po roce 25 př. n. l. Augustus učinil z Pamfyliánské oblasti provincii, kterou řídil důstojník, který mu byl přímo podřízen. Po tomto datu je Side městem v provincii Řím. AD II. a III. Side, IV, která zažila během staletí světlé období. má podobu křesťanského města, které bylo v 18. století zbídačeno. V. a VI. město zažilo svůj třetí a poslední světlý čas v průběhu staletí a stalo se hlavním městem východopamfylského metropolitátu. IX. a X. Byzantský císař Konstantinos Porfirogennetos (913-959) ve svém díle „De Thematibus“ zmiňuje město, které bylo během staletí důkladně oslabeno arabskými nájezdy, jako „hnízdo pirátů“.

Arabský geograf Idrisi nazývá Side „Yanık Antalya“ (k roku 1150) a uvádí, že jeho lidé se usadili v „Yeni Antalya“, což je dva dny pryč.

Ruiny starověkého města Side, uznávaného jako obchodní a přístavní město, pocházejí z 20. století. vesnici Selimiye založili krétští přistěhovalci na začátku století.

Side, postavená na poloostrově, vede podél monumentální ulice začínající od hlavní brány města, stejně jako v jiných pamfylských městech. Hlavní ulice, která začíná od „Velké brány“ na severovýchodě, vede podél poloostrova v podobě téměř rovné linie, s výjimkou zatáčky před divadlem, a končí velkým náměstím u chrámů.

Druhá největší ulice města také vede od „Velké brány“ na jih města. Obě ulice jsou kolonádové, se sloupovými portiky s korintskými hlavními městy po obou stranách a řadou obchodů za nimi.

Potřebujete pomoct ?
Můžete nás kontaktovat.

Plaťte v autobuse