O Antalyi

about antalya
Plaťte v autobuse
od : 40,00
Plaťte v autobuse
od : 45,00
Plaťte v autobuse
od : 20,00
Plaťte v autobuse
od : 80,00
Plaťte v autobuse
od : 280,00
Plaťte v autobuse
od : 250,00
Plaťte v autobuse
od : 50,00

O Antalyi

Fakultativní výlety Antalya – atrakce – památky. Co stojí za to vidět a navštívit v Antalyi?

Jako hlavní město Turecké riviéry se ANTALYA může pochlubit krásným starým městem ze středověku a nádherným pobřežím s oblázkovou pláží, která se táhne v délce několika kilometrů. Město se nachází v jihozápadní části Turecka na úpatí pohoří Taurus a přitahuje turisty zajímavými památkami a četnými restauracemi, hospůdkami a kluby.

Nudit se nebudou ani nejmenší, protože i pro ně jsou plánovány turistické atrakce jako Aqualand, kde jsou bazény a skluzavky různých velikostí. Cestovní kancelář Holiday in Turkey dokáže zajistit i fakultativní výlety, díky kterým turisté poznají atrakce dalších míst Turecka, jako je Istanbul, Antalya také hostí Modrou plavbu po tyrkysových zátokách Středozemního moře.

Antalya se nachází na úpatí pohoří Beydaclari a v zátoce nesoucí stejný název jako vesnice. V samotné Antalyi je mnoho zajímavých míst, kde si můžete nejen odpočinout, ale především poznat město a jeho nejzajímavější památky.

Hradby vedoucí kolem města jsou lákadlem pro návštěvníky. Antalya je komunikačním centrem mezi ostatními regiony Turecka, takže veškeré cestování z tohoto města je možné díky síti autobusů, které často vyjíždějí jak podél pobřeží, tak do vnitrozemí.

Region Antalya zahrnuje takové historické země jako Lycie, Pamphylia a Pisidia, které jsou stejně jako zbytek regionu bohaté na zajímavou kulturu, krásnou přírodu a zajímavé památky.

Co dělat v Antalyi – co navštívit:

Staré město – Kaleici – je nejstarší částí města, které sahá až do římských dob, kde se můžete procházet krásnými uličkami a vidět tradiční osmanské domy. U vchodu do Kaleici je věž s hodinami.
Yivli Minaret – rýhovaný minaret zdobený keramickými dlaždicemi, který je nejznámějším stánkem Antalye.
Antalya Port – mezinárodní přístav Turecké riviéry.
Archeologické muzeum Antalya – nejzajímavější archeologické muzeum v Turecku. Nejstarší exponáty pocházejí z doby bronzové.
Aquarium Antalya – největší a nejdelší tunelové akvárium na světě.
Hadriánova brána – sestávající ze tří oblouků, postavená z bílého mramoru u příležitosti císařovy návštěvy po dobu 130 let.
Delfinárium Aqualand – Aquapark s četnými bazény a skluzavkami propojenými s delfináriem, kde se denně konají delfíní show, které můžete vidět při výletu Aqualandem z Antalye.

Zajímavosti v Antalyi – co vidět:

Vodopády Düden – vytvořené řekou Düden Cay spolu s parkem vytvořily místo odpočinku a relaxace díky četným kavárnám, které zde vznikly.
Starobylé město Termessos – ruiny města založeného Alexandrem Velikým, ležící jen něco málo přes 30 km od Antalye.
Aspendos – město ležící cca 45 km od Antalye, kde můžete během výletu Perge-Aspendos-Side z Antalye vidět antické památky včetně divadla. • Side – region Turecka, který se nachází na jihu země, kam se můžete vydat při organizovaných výletech. • Perge – starobylé město, charakteristické krásnou kolonádou a krásnými helénistickými hranicemi.
Jeskyně Karain – je největší jeskyně poblíž Antalye, kde byly nalezeny nejstarší stopy lidského osídlení.
Vodopád Kurşunlu – malebné místo ležící asi 20 km od centra Antalye.
Kaňon Köprülu – nachází se v pohoří Taurus, zurčící potok a krásné rokle vytvářejí ideální podmínky pro rafting z Antalye.
Modrá plavba – je fakultativní výlet organizovaný místní kanceláří v Turecku, během kterého můžete doplavat do sousedního letoviska Kemer a prohlédnout si turecké pobřeží z moře.
Teleferic – je horská dráha, která se používá na teleferické trase z Antalye, jedeme až na samotný vrchol pohoří Taurus.
Kappadokie – měsíční krajina tohoto místa se rozhodla zařadit ji na seznam světového dědictví UNESCO, a proto pobyt v Kappadokii z Antalye pořádaný cestovní kanceláří Turecko musí být v této zemi.
Pamukkale – druhé nejcharakterističtější místo v Turecku po Kappadokii. Tyto lázně jsou známé především svými vápencovými terasami, které vytvářejí krásnou přírodní krajinu. Během prohlídky Pamukkale z Antalye vám průvodci řeknou přesnou historii místa.

Klima v Antalyi

Turecká riviéra je vždy spojena s perfektním počasím. Po většinu roku teplota neklesá pod 20 stupňů Celsia a mořské klima a vítr od vody dodávají svěžest a relax z teplého vzduchu. Pokud se nám nelíbí trvalá vedra, měli bychom se rozhodnout na přelomu května a června, protože počasí v Antalyi je nejpříznivější. Z hlediska teploty vody je nejvyšší v srpnu a dosahuje více než 25 stupňů. Vítr od moře, charakteristický pro mořské klima, podporuje všechny druhy vodních sportů a křišťálově čistá voda umožňuje poznat podmořský svět tureckého pobřeží při potápěčském zájezdu z Antalye.

Pláže v Antalyi

Nejdelší a nejpísečnější pláž v Antalyi a Turecku, která se nachází ve východní části města, je Lara. Turisty povzbudí především dokonalý, jemný písek a průzračné tyrkysové moře. Druhá pláž v Antalyi je Konyaalti. Nachází se na západě města a táhne se podél útesů v délce 7 km až k pohoří Beydaglari. Na obou plážích je samozřejmě mnoho hotelů a stravovacích zařízení, proto jsou tato místa hojně navštěvována turisty.

Gastronomie v Antalyi

V tomto regionu, stejně jako v celém Turecku, platí středomořská kuchyně. Existuje však spousta restaurací a barů, které podávají jídla z celého světa, včetně francouzské a čínské. Pobyt v Turecku však stojí za to vyzkoušet tradiční jídla, jako je kebab nebo raci. Největší atrakce a nejpřitažlivější místa objevíte především v bezprostředním okolí, jsou to Macha Cafe Restaurant, Castle Cafe Bar nebo Seraser Fine Dining Restaurant.

Nákupy a bazary v Antalyi

Město je rájem pro každého, kdo miluje nakupování. V ulicích starého města je mnoho menších i větších obchodů. Turisty hojně navštěvované nákupní centrum Migros, kde najdete produkty všeho druhu. Turecko je známé především svými bazary, a tak jich je v hlavním městě Antalya také asi desítka. Na bazarech si můžete zakoupit suvenýry v podobě šperků, koberců a koženého zboží. Jednou z nejoblíbenějších lokalit je Antalya Bazaar a Kaleici Antalya Bazaar.

Noční život v Antalyi

V přímořských letoviscích život začíná pozdě večer a končí za svítání. Nejen podél pláží je mnoho diskoték a hospůdek, ale také v centru města. Místní úřad v Turecku také doporučuje výlet Anatolia Fire z Antalye – představení, jehož herci nám prostřednictvím tance a hudby vyprávějí turecké příběhy. Město je díky svému turistickému charakteru a celé Turecké riviéře připraveno na nejrůznější turistické atrakce související s nočním životem. Proto můžete večer navštívit kluby nebo diskotéky.

Komunikace v Antalyi

Antalya, jak se na hlavní město země sluší a patří, má velmi dobře rozvinutou komunikační síť. Především proto, že má mezinárodní letiště, které se nachází asi 13 km od centra města. Síť městských autobusů je v samotném městě velmi dobře rozvinutá a tradiční dolmuš, za malý poplatek se dostaneme do každého koutu hlavního města.

Historie Antalye

Jižní pobřeží Turecka, je místem, kde se nachází region Antalya, sahá až do pravěku. Město bylo založeno v roce 150 našeho letopočtu z iniciativy krále Attalose II. O necelých dvacet let později, po jeho smrti, Antalyi ovládli Římané.

V té době se zde rozvíjelo křesťanství a po pádu Římské říše v západní části zůstalo město na dosah na východní straně, později nazývané Byzantská říše. Během této doby město vzkvétalo v historii. Obchod se zde rozvinul díky pobřežní poloze a důležité vojenské roli. Koncem 11. století Antalyi zabrali seldžuckí Turci a poté se Byzantinci znovu vzpamatovali. Ve své historii město ovládalo mnoho zemí včetně Itálie.

Plaťte v autobuse
od : 40,00
Plaťte v autobuse
od : 45,00
Plaťte v autobuse
od : 20,00
Plaťte v autobuse
od : 80,00
Plaťte v autobuse
od : 280,00
Plaťte v autobuse
od : 250,00
Plaťte v autobuse
od : 50,00
Plaťte v autobuse