Nevšední výlety v Turecku: Cesta po UNESCO klenotech

V klikatých uličkách Turecka se skrývá bohaté dědictví, které nám říká příběh tisíciletí. UNESCO, organizace zasvěcená ochraně a zachování světového dědictví, zařadila do svého seznamu několik neocenitelných pokladů z této krajiny, které vám vezmou dech. Vydejte se s námi na cestu do mešit, starověkých měst až po geologické divy.

1. Velká mešita a nemocnice Divriği, Sivas (1985)

V srdci Sivasu se tyčí majestátní Velká mešita a nemocnice Divriği, postavené v 13. století. Rytiny na dveřích a sloupech vykazují řemeslnickou dokonalost mistrů z Tbilisi a Ahlatu. Interiér mešity je stejně bohatý a zvláštní.

2. Historické oblasti Istanbulu (1985)

Město sedmdesáti kopců, Istanbul, je domovem historických oblastí včetně Suleymaniye Conservation Area a Sultanahmet Urban Protected Archaeological Area. Tyto oblasti nám otevírají dveře do minulosti, odehrávající se ve čtyřech regionech plných historie.

3. Národný park Göreme a Kappadokie, Nevşehir (1985)

V Kappadokii je krajina, jakoby vystřižená z pohádková knihy. Kostely, kláštery a podzemní města tvoří jedinečné spojení přírodních a historických zázraků.

4. Hattusa: Hittite Capital, Çorum (1986)

Hattusa, bývalé hlavní město Chetitov, nás vtáhne do historie s pozůstatky, jako jsou lví brány a městské hradby. Nálezy jako Kadešská smlouva, první písemná dohoda v historii, jsou vystaveny v Istansbulském archeologickém muzeu.

5. Mount Nemrut, Adıyaman (1987)

Vrch Nemrut s obrovskými sochami vyrobenými králem Antiochom I. nám nabízí úžasný pohled na krajinu a svědčí o vděčnosti vůči bohům a předkům.

6. Hieropolis-Pamukkale, Denizli (1988)

Pamukkale a Hierapolis jsou spojením přírodních travertinových bazénů a historických památek. Jde o harmonický kontrast léčivých vod a starověkého města.

7. Xanthos-Letoon, Antalya-Muğla (1988)

Xanthos a Letoon, dvě osady nesoucí stopy Lýcie, nám otevírají dveře do této historicky bohaté oblasti u Středozemního moře.

8. Safranbolu, Karabük (1994)

Město Safranbolu je jako časový stroj do Osmanské říše. S bohatým historickým dědičstvím a úzkými uličkami nás vtáhne do čaůs Osmanské říše. Objevujte krásu a bohatství tohoto místa s každým krokem.

9. Troy Archaeological Site, Çanakkale (1998)

Trója, zahrnuje historii trojských válek a lásky zakázané v Homérové Ilianě, nám odhaluje ruiny a příběhy minulosti.

10. Mešita Selimiye a spoločenský komplex, Edirne (2011)

Mešita Selimiye s architektonickou dokonalostí a komplexem madras, knihovna a muvakkithane svědčí o bohatství Osmanské říše.

Toto jsou jen některé z ohromujících míst, které návštevníkům otevírají brány do bohatství kultury a historie Turecka. Na této cestě od východu na západ se střetávají minulé a současné, tvořící nezapomenutelnou cestu skrz klenoty tureckého kulturního dědičství.

Turecké klenoty: Odkryjte poklady kulturního dědičství s UNESCO!

Navštivte nás a objevte bohatství kultury a historie na cestě od východu na západ. Turecko, kde se minulost potkává s přítomností, čeká na vaši dobrodružnou cestu.

Plaťte v autobuse