Obecná informace o Lara

Pláž Altinkum, vodopád Düden a starodávné město Perge, kterým protéká vodní kanál mají jeden společný bod, který se nazývá voda!
 Ano, voda hraje v tomto regionu tak důležitou životní roli, o čemž vypovídá i samotný název města. LARA v překladu starodávné mytologii značí „vodní vílu“.

Lara patří k jedněm z nejoblíbenějších letovisek na východě Antalye a je zde mnoho míst, která musíte při návštěvě města vidět. Prolíná se zde nádherná příroda s mýtickou historií.

1.Pláž Altinkum

název Altinkum získala pláž pro svůj jemný písek připomínající zlatý prach. Pláž Altınkum na jihovýchodě Antalye je velmi rozlehlá a prolíná se s červenými borovicemi. Je také všeobecně známo, že její jemný zlatavý písek má velmi dobrý vliv na léčbu revmatických onemocnění.

2.Vodopád Duden

Tea Duden táhnoucí se podél Antalye se dělí na dva prameny kde můžete spatřit nejokázalejší vodopád Düden jehož voda spadá do Středozemního moře. Lara leží v blízkosti dolního Düdenu. V chladném vzduchu, který proudí od moře si vychutnáte pohled na čtyřicetimetrový útes s vodopádem. Říká se, že v těchto místech napájel své koně i samotný Alexander Veliký při svém tažení tímto regionem.

3.Starověké město Perge

Perge je důležité historické město, jehož kořeny sahají až do období Chetitů, kteří žili v době Alexandra Velikého v království Pergamon, když bylo v rozmachu římské a byzantské období.

Starověký stadion stojí stále pevně u vchodu do města. Římské lázně, agora, která je centrem města, nekropole a další monumentální fontány, patří mezi další historické památky, které zde můžete spatřit. Vodní kanál procházející středem města mu získal přezdívku „vodní město“.

4.Starověká památka Kaleici

Při příjezdu do Lary si nesmíte nechat ujít staré centrum města. Zde si můžete vychutnat v přilehlých kavárnách šálek pravého tureckého čaje,při jehož pití na Vás dýchne kus dávné historie.

Chcete mít aktuální informace

Novinky, akce do Vašeho e-mailu

*Nikdy neposíláme spam