Obecná informace o Kemeru

Kemer je součástí Antalyjské provincie, ležící na úpatí pohoří Západního Taurusu. Má 52 km dlouhé pobřeží, s temně modrými vodami, plážemi a přírodními krásami. Kemer je jedním z nejvýznamnějších středisek tureckého cestovního ruchu. Ubytovací kapacity a hotelové služby dokážou pokrýt požadavky i těch nejnáročnějších klientů.  V Kemeru se nebudete nikdy nudit. Slavná Moonlight Beach (Moonlight Beach), Çıralı Yanartaş, slavná Adrasan Beach a zátoka, o nichž je také známo, že jsou známe po celém světě, jsou často přirovnávány k Olympos Beach, Phaselis Ancient City a Göynük Canyon. K návštěvě těchto krásných míst můžete využít služeb místních autopůjčoven.

Zde jsme pro vás připravili 9 nejkrásnějších míst v Kemeru, které se vyznačují přírodními krásami, historickými památkami, plážemi, muzei a jeskyněmi.

1. Folklórní park Yoruk

Folklórní park Yoruk v Kemeru v Antalyi,byl založen v roce 1982 jako zařízení se speciálním certifikátem cestovního ruchu. Yörük Park je zcela zřízen na poloostrově Küçükburun, který má status národního parku. Slouží jako zábavný park a živá přehlídka lidového folkloru v podobě muzea. Uvnitř  můžete ochutnat typické jídlo a pití, které doplňují toto přirozené a autentické místo, nachází se ve speciální zátoce na západ od centra města Kemer. Toto místo se nachází u mořského parku Ayışığı. Na jednom konci zálivu se nachází Kemerský folklórní park Yoruk / muzeum pod širým nebem a na opačné straně prázdninová vesnice ClubMed. Většina okolí zátoky zaujme všechny návštěvníky svou přírodní krásou a celá je součástí  národního parku Olimpos Beydağları Beach. Tato pláž je nejkrásnějším místem ke koupání s tyrkysovou průzračnou vodou v celém Kemeru . Vstup na pláže je zpoplatněn.

Yoruk park in Kemer is the nice place to relax, visit ethnographic museum, taste the local food in rustic cafe among the green pines, Turkey.

2. Kaňon Göynük

Kaňon Göynük, jedno z nejoblíbenějších míst při návštěvě v Kemeru. Je nádherným místem pro milovníky přírody a může se pochlubit nejen nádhernou přírodou, ale i vodopády a zátokami. Kaňon Göynük leží asi 4 km od oblíbeného prázdninového letoviska Kemer – Göynük. Vstupné do kaňonu Göynük je 8,00 TL (2020). Kaňon Göynük se nachází na Lycianské cestě, která je zapsána mezi památkami UNESCO a patří mezi 10 nejkrásnějších turistických tras na světě.

3.Starověké město Phaselis

Po dálnici Antalya-Kumluca se dostanete do starodávného města s přilehlou pláží vzdálenou 1 km od silnice. Nachází se 59 km od Antalye a 15 km od Kemeru. Vstup do starověkého města Phaselis je zpoplatněno. Město se nachází v blízkosti tří nádherných zátok s bujným lesem. Pláž Phaselis je součástí těchto zátok.

4. Khimaiřův oheň

legenda pokračuje, Khimaiřův oheň, který nezhasl již po tisíce let. Tento region, který leží na okraji vesnice Çıralı Village v okrese Kemer leží 80 km od Antalye. Cesta sem není úplně jednoduchá, vyžaduje obtížné stoupání po jeden kilometr dlouhé hrbolaté cestě. Většinou se na cestu vydáváme v noci a vzhledem k absenci osvětlení při cestě  je nutné mít sebou vlastní (baterku nebo lucernu). Doporučujeme mít sebou zásobu pitné vody.

5.Starověké město Olympos

Přístavní město Olympos je důležitým strategickým bodem v okresu Kumluca na západě Antalye. Město se nachází ve výšce 2375 metrů n.m. Do města vedou dva sjezdy z dálnice  Antalya – Kumluca.. Vzdálenost starodávného města Olympos od Antalye činí  87 km. Do Kumlucy je to pouhých 28 km.

6. Pláž Adrasan

pláž Adrasan Village je vesnice okresu Kumluca v provincii Antalya. Tato přírodní zátoka se vyznačuje přibližně dva kilometry dlouhou pláží. Hory obklopující záliv jsou zarostlé hustými lesy. V zátoce jsou bungalovy, bezplatné i placené pláže s dostatkem míst určených ke stravování. Adrasan je součástí  světoznámého tzv. Lycianského chodníku. Nachází se na východ od Olymposu, Çıralı a Çıralı Yanartaş a západně od majáku Gelidonya.

7.Muzeum Antalya

Muzeum Antalya bylo založeno v roce 1922 učitelem Süleymanem Fikri Ertenem z důvodu ochrany historických památek, která byla zachráněna před drancováním okupačních sil, které se v oblasti nacházeli po první světové válce. Muzeum, bylo poprvé umístěno do mešity Alaaddin v Kaleiçi a později se přestěhovalo do mešity Yivli. V roce 1972 se natrvalo přemístilo do nynější budovy, která se skládá ze 14 výstavních síní a galerií. V Muzeu uvidíte stát sochy pod širým nebem. Zahrada má rozlohu 30 000 metrů čtverečních.

8.Pláž Olympos (Olympos)

Pláž Olimpos se nachází ve stejnojmenné oblasti Olympos ve vesnici Yazır ve čtvrti Antalya-Kumluca. Na pláž se dostanete pěšky podél potoka protékajícího přístavním městem Olympos. Pro ty, kteří přijedou vlastním autem, je k dispozici placené parkování přímo u vchodu do Starého města. Z autobusového nádraží Antalya do měst Kumluca, Finike nebo Kaş se můžete dostat autobusem. Vzdálenost od stanice Antalya Olympus je 75 km.

9.Hora Tahtali

Vrchol pohoří Taurus, pohoří Tahtalı je jedním z největších pohoří Bey s výškou 2365 metrů nad mořem. Je důležitým místem, které kombinuje mořskou a horskou turistiku. Do místa Olympos Teleferik se dostanete po silnici, která prochází národním parkem Olympos Beydağları. Odtud se můžete dopravit lanovkou s panoramatickými kabinami pro 80 osob. Přírodu, kterou můžete během cesty lanovkou spatřit, budete uchváceni. Díky 360 stupňovému panoramatu horské lanovky a v nadmořské výšce 2365 metrů budete mít výhled na celou oblast mezi Finike a Side.

Chcete mít aktuální informace

Novinky, akce do Vašeho e-mailu

*Nikdy neposíláme spam