rádi bychom rozptýlili Vaše četné dotazy ohledně  testování na koronavir Covid – U19  a další hygienické opatření týkající se hotelů v Turecku. Zde Vám tlumočíme oficiální stanovisko vydané tureckým ministerstvem cestovního ruchu:

Hotelová certifikace

alt

Hotely pro znovuotevření žádný certifikát nepotřebují. Certifikáty jsou dobrovolné a je pouze na rozhodnutí každého majitele hotelu, zda o něj požádá či ne. Získání certifikátu je samozřejmě spojeno s poplatkem a je platný pouze měsíc od jeho vystavení. Ministr cestovního ruchu Mehmet Ersoy prohlásil, že hygienická osvědčení budou vydávána i po skončení pandemie. Důvodem je, motivovat hotely ke zvýšené péči o bezpečnost hostů i do budoucna. Certifikaci daného hotelu si můžete ověřit na webových stránkách Ministerstva cestovního ruchu. seznam cerifikovaných hotelů. Pokud máte problém najít svůj hotel na seznamu, napište nám nebo zavolejte během pracovní doby 8: 00 do 16: 00, pondělí až pátek.

Testy na koronavirus

alt

Testy na koronavir Covid-U19 se na letišti v Turecku není povinný a nebude prováděn. Po příletu budou pouze termální zobrazovací kamery sledovat tělesnou teplotu cestujících. V případě, že bude u některého z cestujících přesahovat teplota 38 stupňů, bude dotyčný požádán a odveden do letištní ambulantní místnosti. Zde bude cestující zdarma testován. Zdravotnická ambulance je zřízena na letištích v Istanbulu, Antalyi, Bodrumu, Dalamanu nebo Izmiru. V případě zájmu se mohou však otestovat na letišti i další cestující, ale již za poplatek 15 EUR. Výsledek Vám zašlou do 2 hodin formou SMS na Váš mobilní telefon.