Zelený kaňon

Kromě známého moře, pláží a slunce je oblast Side-Manavgat také domovem mnoha nádherných přírodních kouzel. Green Canyon může být nejkrásnější přírodní atrakcí v okolí Side. Přehradní jezero Oymapınar se smaragdovými vodami, bujnými lesy a cvrlikáním ptáků na stromech vám dává pocit, že jste ve světě snů. Přidejte se na krásný výlet lodí s Výlety v Turecku, možnost zaplavat si v tyrkysových vodách jezera, lahodný oběd a neomezené množství nealkoholických nápojů po celý den. Není překvapením, že výlet lodí Green Canyon je mezi rekreanty v oblasti Side velmi oblíbený.

 
Přehradní jezero Oymapınar

Přehrada postavená na řece Manavgat v roce 1984. Jedná se o přehradu s výškou 185 m. Jde o umělou sladkovodní přehradu s kapacitou 300 milionů metrů krychlových.  Přehrada Oymapınar, postavená na této řece, je pátou největší přehradou v Turecku a splňuje potřeby regionu na elektřinu a vodu. Tato přehrada vytvořila jezero zvané Green Canyon. Toto jezero je jediné přehradní jezero vhodné pro výlety lodí v Turecku. Kolem jezera jsou vysoké útesy, prameny, lesy obsahující různé druhy stromů a mnoho přírodních krás.

 
Přírodní bohatství zeleného kaňonu
Se svým klidným smaragdovým jezerem, vegetací s mnoha odstíny zeleně a rozmanitou divokou přírodou je Green Canyon jako malířské dílo od talentovaného umělce. Tato oblast je domovem mnoha rostlinných a živočišných druhů. Jde především o lokalitu ohrožených sov hnědých. Během této cesty můžete najít příležitost vidět a vyfotografovat tento druh. Na jezeře nebo v zalesněných kopcích uvidíte mnoho zvířat, jako jsou husy, kachny, racky, kozy, divoká prasata a ptáky.

Návštěvu Zeleného kaňonu doporučujeme všem, kteří si chtějí užít relaxace a nádherný pobyt v romantické přírodě. Vřele doporučujeme pro rodiny s dětmi.

Plaťte v autobuse