Obecná informace o Fethiye

Fethiye je vyhledávanou prázdninovou destinací v Turecku i na celém světě pro svou jedinečnost. Naleznete zde nádherná údolí, zátoky, ostrůvky a neskutečně krásné písečné pláže.Ve Fethiye se v hojné míře provozují extrémní sporty. Níže Vám nabízíme 8 nejkrásnějších míst, která stojí za Vaší návštěvu.

1.PLÁŽ Calis

Pláž Çalış je jedna z nejkrásnějších a nejdelších v regionu, měří několik kilometrů a v celém úseku jí lemují restaurace a obchody se suvenýry. Doporučujeme rodinám s dětmi.

2.Ölüdeniz

Je vyjímečným místem v jihozápadní Anatolii oplývajícím neskutečnou přírodní krásou. Ölüdeniz si prohlédnete v celé jeho kráse a můžete si zde užít všechny druhy vodních sportů. Možné aktivity:  vodní lyže, wakeboard, windsurfing a kite surfing.

3.Kelebekler údolí

Stejně jako Fethiye oplývá Motýlí údolí (Butterfly Valley) nepopsatelnou přírodní krásou. Je obklopeno strmými útesy dosahující výšky 350 metrů. Jméno toto údolí získalo díky více než 80 druhům motýlů (nejznámější je Tygří motýl), kteří na ostrově žijí. Údolí svým hostům zanechá v srdci nezapomenutelné vzpomínky.

4.Vesnice Kabak

Se nachází na historickém místě: Lycian Way a je jednou z nejkrásnějších zátok na zeměkouli. Obdivovat jí přijíždějí turisté z celého světa včetně obyvatel Turecka.

5.OBJEDNÁVEJTE   A VYCHUTNEJTE SI PŘÍRODNÍ KRÁSY 12 OSTROVŮ

Každý den se vydávají z Fethiye lodě na všech dvanáct ostrovů.

6.Paragliding nad pohořím Babadag

Ve Fethiye-Ölüdeniz si nesmíte nechat ujít zážitkový paragliding nad pohořím Babadağ. Můžete se vznášet jako ptáci a přitom si užívat v plné kráse výhled na celý Ölüdeniz. Paragliding si mohou vyzkoušet všichni, ale pouze v doprovodu profesionálních instruktorů. Lze si potom zakoupit fotografie z této Vaší aktivity.

7.Zátoka PARADISE a přírodní park KATRANCI

Další důležitou zátokou je po Butterfly Valley a Kabak Bay  nádherná Cennet Bay, známá také pod názvem Balartı Bay. Je obklopena horami a vyznačuje se tyrkysovým mořem s bílou písečnou pláží.

Přírodní park Katrancı je protknutý hustým borovicovým lesem a eukalyptem. Skládá se ze 2 různých zátok. Je hojně využívaný pro kempování ve stanech či obytných přívěsech.

8.Saklıkent canjon

Jedním z dalších krás Fethiye, je Saklıkent Canyon. Národní park Saklıkent, který je hodinu jízdy od Fethiye oplývá svou jedinečnou krásou a doporučujeme ho k návštěvě všem turistům.

Chcete mít aktuální informace

Novinky, akce do Vašeho e-mailu

*Nikdy neposíláme spam