Datum otevření vzdušného prostoru pro mezinárodní lety, bylo stanoveno na 12.6.2020

Nejprve bude otevřen turecký letový prostor Rusku a Německu.

Hotelům bude uděleno povolení k ubytovávání klientů pouze do výše  60% procent jejich obsazenosti.

Podrobnosti plánů pro obnovení cestovního ruchu, vytvořených ve spolupráci ministerstva zdravotnictví, dopravy a infrastruktury, zemědělství a lesnictví pod hlavním vedením ministerstva kultury a cestovního ruchu, byly stanoveny takto:

– Vnitrostátní lety budou zahájeny po ukončení ramadánu. Mezinárodní letecký prostor bude otevřen 12. června. První zahraniční přílety budou z Německa a Ruska. Vzlétat budou z letišť v nízkorizikových městech, které budou upřesněny později.

Všechny přepravní dopravní prostředky budou mít k dispozici pro klienty dezinfekční prostředky, postranní sedadla zůstanou prázdná.

Turistům bude v každém ubytovacím zařízení poskytnuta bezplatně rouška a změřena teplota.. K recepčním pultům bude přístup jednotlivě a všude bude zajištěna sociální vzdálenost. Dezinfekční prostředky budou umístěny na všech přístupných místech hotelů.

Dezinfekce zařízení bude pravidelně zaznamenána. Počet křesel a židlí ve vstupní hale a foayer.

Ohřívače vody, ovladače televize a klimatizace v pokojích budou pravidelně dezinfikovány. Pokoje zůstanou prázdné, vždy po odjezdu klienta, po dobu 12 hodin. Úklidový personál bude používat osobní ochranné prostředky.

– Bude zřízena karanténní oblast pro případ nouze v každém hotelu.

– Personál hotelu bude absolvovat pandemický výcvik.

– U vstupu do restaurací a kaváren bude k použití dezinfekční prostředek. Sociální vzdálenosti budou jasně na podlaze vyznačeny. Mezi stoly bude vzdálenost nejméně 1,5 až 2 metry. Stroje na přípravu čaje, kávy a nápojů nebudou k dispozici . Jídlo formou bufetu bude vydávat personál za skleněnou zástěnou.

V plaveckých bazénech, obytných částech a na lehátkách budou uplatňována sociální odstupy.

Fitness centrum a SPA zůstanou uzavřena!