Turecko Cappadocia – vydejte se na výlet do Kappadokie v Turecku

Úžasná měsíční krajina vytvořená charakteristickými tvary tufů – to je hlavní důvod, proč Kappadokie (zapsaná na seznamu UNESCO) těší zájem turistů z celého světa a je považována za největší turistickou atrakci Turecka. Krásné skály s porézní strukturou nabývají různých tvarů, díky nimž toto místo získává fantastickou pohádkovou atmosféru. Ještě pozoruhodnější je, že v těchto skalách vyhloubených vodou a větrem byla založena skutečná města s domy a kostely …

Připravili jsme pro vás jedinečnou nabídku několika variant tohoto volitelného výletu, v rámci kterého můžete prozkoumat nejkrásnější zákoutí Kappadokie s půvabnými údolími, podzemními městy a úchvatnými panoramaty a dozvědět se také o její kultuře a zvycích.

Co vidět v Turecku … nebo jak vypadá FLIGHT BALOON v Kappadokii

Sny musí být splněny, takže výběr dovolené v Turecku by měl využít největší počet turistických atrakcí a tato země zaručuje mnoho z nich! V závislosti na tom, který region Turecka si vyberete, budete mít možnost si vybrat desítky volitelných výletů, včetně výletu do Kappadokie s nezapomenutelným letem balónem .

Bude tady fotky.

Turecko, kappadokský balónový výlet z Alanye, Side, Belek, Antalya

Balloon Cappadocia … stojí za to žít pro takové chvíle …

Odcházíme …

Let už přežil každý, ale povstání v balónu zní jako pohádka. Vstáváme ve čtyři ráno. Vřele se oblékáme, protože ráno jsou v Kappadokii chladná. Jezdíme asi dvacet minut na místo startu. Všude je stále tma. Vystoupíme poblíž Goreme, kde na nás čeká horká káva, čaj a energetické sušenky – právě včas na den.

Příprava …

Bude tady fotky.

Přímo pozorujeme personál plnící horkovzdušné balóny. Když se to trochu vyjasní, všimneme si, že kolem nás je několik balónků. Některé mají větší, jiné menší koše. Největší pojme až dvacet čtyři lidí. Čas na pokyny, jděte po schodech nahoru do koše. Košík je opravdu vysoký, sáhne po lidech se střední výškou. Je rozdělena do oddílů, takže každý má po straně volně stojící místo. Takže můžeme pohodlně fotit.

let balónem nad Kappadokií

Skvělý let …

Začneme! Let balónem přes Cappadocia je velmi klidný, máme pocit, že sedíme na terase a před námi byla nádherná krajina. Necítím výškovou medicínu. Vedle nás létá více než padesát takových balónků! Toto je jedno z nejkrásnějších míst na světě pro balónování. Můžeme se zvednout do maximální výšky 800 metrů a sledujeme směr větru tak, aby nám do očí nepronikl a můžeme si klidně užívat krásy měsíční půdy. Cesta Balloon Cappadocia probíhá v dopoledních hodinách, kdy jsou povětrnostní podmínky nejlepší, a nejkrásnější barvy Kappadokii. Díváme se na místa a údolí, která jsou obtížně dostupná autobusem, plavíme se nad pohádkovou Pink Valley nebo pevností Uchisar, Pilot obratně manévruje s balónem tak, aby všichni mohli vidět všechny atrakce poctivě. Je to obzvláště krásné, když balón klouže nízko nad skalními houbami.

Bude tady fotky.

Měkké přistání …

Přístupu k přistání předcházejí pokyny, všichni dřepí v koši a přistávají étericky a jemně na rovném povrchu. Koš necháváme u schodů. Tato služba táhne balón a my si užíváme chuť šampaňského, protože musíte oslavit své sny! Je čas na pamětní fotografie s posádkou, šampaňským v ruce a získáváme certifikáty našeho prvního nezapomenutelného letu balónem. Takové dojmy pouze v Kappadokii!

Bude tady fotky.

Kappadokský balónový let

Let balónem do Kappadokie – proč to stojí za to:

– Balónky jsou jedním z nejbezpečnějších dopravních prostředků

– Balónky provozují pouze kvalifikovaní instruktoři

– Piloti našich balónů mají ve srovnání s piloty z Evropy obrovské zkušenosti, protože každý den létají a získání pilotního průkazu je obtížnější než řidičský průkaz

– 100% bezpečné stabilní koše 8 -24-místný

– Široké koše s 360ᵒ výhledem

– Každý má místo na boku koše

Let balónem v Kappadokii trvá déle než hodinu!

– Opravdu měkké přistání

– Získáte certifikát balónku a šampaňského

Bude tady fotky.

Kappadokský balónový let

V Kappadokii je tolik lidí ochotných létat balónem, že navzdory skutečnosti, že se každý den vypouští průměrně padesát balónů, často není dost míst. Pokud se rozhodnete létat v kappadokském balónu, zveme vás k rezervaci výletu do Kappadokie, kde se kromě výletu balónem dozvíte také historii této nádherné země a navštívíte neuvěřitelně formované město skal, které je zázrakem zapsaným na Seznam světového dědictví UNESCO. Zažijte nádherné okamžiky, které si budete pamatovat vždy.