Obecné informace o Bodrumu

Při návštěvě Turecka by jste neměli opomenout návštěvu historického města ALANYA – perlu turecké riviéry.


Zde jsme pro vás připravili 10 nejkrásnějších míst v Bodrumu:

Bodrum leží v okrese Muğla. Díky velkolepým a oblíbeným plážím, nádherné přírodě, historickým památkám a zábavnému nočnímu životu Vám po jeho návštěvě zůstanou krásné vzpomínky na celý život.

Se svou rodinou nebo přáteli Vám níže nabízíme seznam těch nejhezčích míst v Bodrumu.

1.Hrad Bodrum

V roce 1522, byl postaven  hrad Bodrum, původně jako hrad rytířů a stal se symbolem Bodrumu. Hrad Bodrum, který je postavený na skalách mezi dvěmi přístavy obklopený ze tří stran mořem je dnes využíván jako muzeum podmořské archeologie.

Můžete si zde prohlédnout sbírky mnoha uměleckých děl, které Vás zavedou do starých časů, poznáte co jsou to turecké lázně, síň Carian Princess Hall, klasická dobová síň Amfora a síň prosklených lodních vraků.

2.Mauzoleum Halicarnassus

Mauzoleum Halicarnassus je jedním ze 7 divů světa, bylo postaveno pro krále Mausolose jeho sestrou a manželkou.

Monumentální hrobka nese stopy nádherné řecké a egyptské architektury. Je jednou z důležitých turistických zastávek.

3.Starověké divadlo

Starověké divadlo je jedinou starověkou budovou v Bodrumu využívanou ještě v dnešní době a patří mezi vůbec nejstarší divadla v celé Anatolii.

Antické divadlo, které bylo obnoveno v 60. letech má kapacitu 13 tisíc lidí a v průběhu roku se zde pořádají různé festivaly a koncerty. Při jeho návštěvě na Vás dýchnou stopy pradávných časů z dob Dionýsa.

4.Králičí ostrov

Králičí ostrov, který je obklopen zálivem Gumusluk, patří mezi vyhlídková místa, které byste si určitě měli nechat ve svém seznamu na horní příčce.  Ostrov oplývá jedinečnou přírodou a dokonalým výhledem na západ slunce.

Na ostrov se dostanete pěší chůzí po Královské silnici vedoucí přes moře ze starověkého města Myndos. Králičí ostrov Vám zachová příjemné vzpomínky.

5.Bitez pláž

Pláž Bitez, která se nachází přibližně 8 km od Bodrumu, patří mezi nejoblíbenější veřejné pláže. O pláži Bitez se zpívá i v písních. Můžete si zde zaplavat a nebo se opalovat v absolutním klidu a soukromí.

6.Myndos Gate

Starověká brána Myndos, jedna ze vstupních bran Halikarnassosu, byla postavena v roce 360 př.nl. a představuje velkou část bodrumské historie. Také se zde nachází starověký hřbitov z římských dob.

7.Starověké město Pedesa

Starověké město Pedesa je jedním z měst Lelegu, které se dochovalo ve velmi dobrém stavu a představuje historii Bodrumu.

8.Yalıkavak

Yalıkavak je také součástí Bodrumu. Je to oblast s velkým výskytem hub a dnes také považována za jednu z nejvýznamnějších turistických letovisek okresu. Pokocháte se zde původní, neponičenou přírodou, větrnými mlýny a nádherným výhledem na západ slunce.

8.Yalıkavak Marina

Yalıkavak Marina Vám představí pravý nafalšovaný luxus. Najdete zde nádherné přístavní restaurace, kavárny, zábavní a nákupní centra lemované luxusními obchody a uměleckými galeriemi. Doporučujeme všem kdo mají styl.

9.Güvercinlik

Güvercinlik patří mezi důležitá turistická letoviska Bodrumu a je od něho vzdálen cca 20km. Jedná se o nádhernou rybářská vesničku kde si můžete užít pohodu a klid s nádherným pohledem na západ slunce. Doporučujeme všem, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta.

10.Türkbükü

Türkbükü je další turistická oblast Bodrumu považována za jednu z těch důležitých a navštěvovaných v hojné míře turisty. Populární rekreační středisko je obklopeno kopci. Je vyhledávaným místem majitelů luxusních jachet. Je zde také velké množství nádherných upravených pláží a mnoho hotelových komplexů nejvyšší kvality.

Pokud budete trávit celou dovolenou v oblastech Bodrumu, můžete samostatně navštívit i další zajímavá místa jako jsou: Kargı Bay, Palm Beach, Gümüşlük, Bardakçı Bay, Bargilya (Eski Tuzla), Rock Tombs, Castle Çıfıt Castle (Aspat), Mosque Courthouse, Dibeklihan a Mustafa Pasha Mosque.

Chcete mít aktuální informace

Novinky, akce do Vašeho e-mailu

*Nikdy neposíláme spam