Obecná informace o Beleku

Má jeden velmi důležitý rys, který ho odlišuje  od ostatních částí středomořského regionu a tím je nedotčená příroda, která mu dodává přitažlivost a krásu. Ačkoli se jedná o malé město v okrese Serik, jeho populace se díky zvyšujícímu se turistickému zájmu  zvedá. Největší nápor turistů je zejména v letních měsících. Vytvořili jsme pro Vás seznam míst, která by jste měli při pobytu v Beleku poznat. Belek se vyznačuje historickou a přírodní krásou. Ve vzduchu je intenzivně cítit vůně z nádherných borovic a eukalyptu.

Zde jsme pro vás připravili 5 nejkrásnějších míst v Beleku.

1.Zahrada náboženství

Jedním z ikonických center v Beleku je zahrada náboženství, která v sobě kombinuje tři různá náboženství uctívaná stovky let. Naleznete zde na jednom místě jak mešity, tak kostely a synagogy a všechny víry zde můžete svobodně uctívat.Zde se slaví každý důležitý den.

2.Divadlo Aspendos

Divadlo Aspendos je nejdůležitější historickou dominantou tohoto regionu. Aspendos je gigantickým starověkým divadlem s kapacitou pro 15 000 diváků. Přes svou dvěstě let starou historii se dochovalo ve velmi dobrém stavu a málo kde by jste něco tak skvostného mohli spatřit. Divadlo je unikátní v tom, že je stále v provozu.

3.Perge starověké město

Po dlouhé historické silnici pokryté kamenou mozaikou se dostanete do starobylého města Perge. Město, které patří do helénistického období, je vyhlídkovým bodem, který by jste neměli při své návštěvě Beleku opomenout. Můžete zde vidět a poznat starověké lázně, akropoli a agoru používanou jako hlavní náměstí Perga, které bylo kdysi i hlavním městem Pamphylia, a zaujímalo ve své době velmi důležité místo.

4.Vodopád Kursunlu

Vodopád Kursunlu je jednou z pozoruhodných přírodních krás Beleku. Je to vzrušující místo se skrytou jeskyní, které nelze také opomenout. U vodopádu lze stále vidět hejna více než sto druhů ptáků. Pokud chcete vidět na vlastní oči  fascinující přírodní úkaz, určitě navštivte a vychutnejte si klidnou a vzrušujíci atmosféru u vodopádu Kursunlu.

5.Starověké město Silyon

Starověké město Silyon je jedním z nejlépe dochovaných starověkých měst na světě. Vyznačuje se  svým byzantským stylem, nádhernou zachovalou věží a branou. Město, které bylo založeno na kopci Koçhisar v Seriku, se velmi liší od ostatních starobylých městeček a osad.

Chcete mít aktuální informace

Novinky, akce do Vašeho e-mailu

*Nikdy neposíláme spam