Volitelné výlety Antalya – zajímavosti – památky. Co stojí za to vidět a navštívit v Antalyi?

ANTALYA se jako hlavní město Turecké riviéry pyšní krásným starým městem ze středověku a nádherným pobřežím s oblázkovou pláží, která se táhne několik kilometrů. Město se nachází v jihozápadní části Turecka na úpatí pohoří Taurus a láká turisty se zajímavými památkami a četnými restauracemi, hospodami a kluby. Nejmladší nebudou nudit, protože pro ně jsou také plánovány turistické atrakce jako  Aqualand , kde jsou k dispozici bazény a skluzavky různých velikostí. Polská cestovní kancelář Turecko může také zajistit volitelné výlety, díky nimž turisté poznají zajímavosti dalších míst v Turecku, jako je Istanbul, Antalya také hostí Blue Cruise na tyrkysových zátokách Středozemního moře. Antalya se nachází na úpatí pohoří Beydaclari a na zátoce nesoucí stejný název jako vesnice. V samotném Antalyi je mnoho zajímavých míst, kde můžete nejen relaxovat, ale především poznat město a jeho nejzajímavější památky. Stěny vedoucí kolem města jsou lákadlem pro návštěvníky. Antalya je komunikační centrum mezi ostatními regiony Turecka, takže veškeré cestování z tohoto města je možné díky síti autobusů často opouštějících jak podél pobřeží, tak do vnitrozemí. Oblast Antalya zahrnuje takové historické země jako Licja, Pamfilia a Pizydia, které jsou stejně jako zbytek regionu bohaté na zajímavou kulturu, nádhernou přírodu a zajímavé památky.

Zajímavosti a památky Antalya – co navštívit:

• Staré město – Kaleici – je nejstarší částí města, která sahá až do římských dob, kde se můžete projít krásnými ulicemi a vidět tradiční osmanské domy. U vchodu do Kaleici je hodinová věž.

• Yivli Minare – rýhovaný minaret zdobený keramickými dlaždicemi, který tvoří Antalyinův nejznámější stánek.

• Antalya Port – mezinárodní přístav Turecké riviéry.

• Antalya Arkeoloji Muzesi – nejzajímavější archeologické muzeum v Turecku. Nejstarší exponáty pocházejí z doby bronzové.

• Aquarium Antalya – největší a nejdelší tunelové akvárium na světě.

• Hadriánova brána- skládající se ze tří oblouků, postavených z bílého mramoru při příležitosti císařovy návštěvy za 130 let.

• Aqualand Delfinarium – Aquapark s četnými bazény a skluzavkami spojenými s delfináriem, kde se denně pořádají přehlídky delfínů, které si můžete prohlédnout během výletu Aqualand z Antalye .

Zajímavosti v okolí Antalya – co vidět:

• Vodopády Duden – vytvořené řekou Duden Cayi, spolu s parkem vytvořily místo odpočinku a relaxace díky četným kavárnám zde vytvořeným.

• Starověké město Termessos – ruiny města založené Alexandrem Velikým, které se nachází jen něco málo přes 30 km od Antalye.

• Aspendos – město ležící asi 45 km od Antalye, kde lze během výletu Perge-Aspendos-Side z Antalye vidět starověké památky včetně divadla . • Side – region Turecka, který se nachází na jihu země, kam se můžete vydat během organizovaných výletů. • Perge – starobylé město, jehož charakteristickým rysem je krásná kolonáda a nádherné helénistické hranice.

• Karainská jeskyně – je největší jeskyně nedaleko Antalye, ve které byly nalezeny nejstarší stopy lidského osídlení.

• Vodopád Kursunlu – malebné místo ležící asi 20 km od centra Antalye.

• Koprulu Canyon – nachází se v pohoří Taurus, řítící se potok a krásná rokle vytvářejí ideální podmínky pro výlet po raftu z Antalye .

• Blue Cruise – je volitelný výlet organizovaný místní kanceláří v Turecku, během kterého můžete plavat do sousedního letoviska Kemer a vidět turecké pobřeží od moře.

• Teleferic – je horská dráha, která se používá při teleferické cestě z Antalyepůjdeme na samý vrchol Tantali v pohoří Taurus.

• Kappadokie – lunární krajina tohoto místa se rozhodla zařadit ji na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, a proto musí být v této zemi nutný pobyt Kappadokie z Antalye organizovaný cestovní kanceláří Turecko.

• Pamukkale – druhé nejcharakterističtější místo v Turecku po Kappadokii. Tyto lázně jsou známé především svými vápencovými terasami, které vytvářejí nádhernou přírodní krajinu. Během prohlídky Pamukkale z Antalye budou průvodci vyprávět přesnou historii vzniku tohoto místa.

Podnebí v Antalyi

Turecká riviéra je vždy spojena s perfektním počasím. Po většinu roku teplota neklesne pod 20 stupňů Celsia a mořské klima a vítr z vody dodávají svěžest a odpočinek od teplého vzduchu. Pokud se nám nelíbí nepřetržité teplo, měli bychom se rozhodnout na přelomu května a června, protože počasí v Antalyi je nejpříznivější. Pokud jde o teplotu vody, je nejvyšší v srpnu a dosahuje více než 25 stupňů. Vítr z moře, charakteristický pro mořské klima, podporuje všechny druhy vodních sportů a křišťálově čistá voda vám umožní poznat podvodní svět tureckého pobřeží během potápěčské výpravy z Antalye .

Pláže v Antalyi

Nejdelší a nejvíce písečná pláž v Antalyi a Turecku, ležící ve východní části města, je Lara . Turisty povzbuzuje především perfektní, jemný písek a čisté tyrkysové moře. Druhou pláží v Antalyi je Konyaalti . Nachází se na západě města a táhne se podél útesů na 7 km až k horám Beydaglari. Na obou plážích je samozřejmě mnoho hotelů a stravovacích zařízení, takže tato místa často navštěvují turisté.

Gastronomie v Antalyi

V tomto regionu, stejně jako ve všech Turecku, platí středomořská kuchyně. Existuje však spousta restaurací a barů, kde se podávají jídla z celého světa, včetně francouzštiny a čínštiny. Být v Turecku však stojí za vyzkoušení tradičních pokrmů, jako jsou kebab nebo rak. Mezi nejoblíbenější a často navštěvované turisty patří místa: Macha Cafe Restaurant , Castle Cafe Bar , Seraser Fine Dining Restaurant .

Nakupování a bazary v Antalyi

Město je rájem pro každého, kdo miluje nakupování. Po ulicích starého města se nachází spousta menších a větších obchodů. Nákupní centrum Migros často navštěvují turisté , kde najdete produkty všeho druhu. Turecko je známo především svými bazary, takže také v hlavním městě Antalye jich je asi tucet. U bazarů si můžete koupit suvenýry ve formě šperků, koberců a koženého zboží. Jedním z nejpopulárnějších míst tohoto typu je Antalya Bazaar a Bazar Kaleici Antalya .

Noční život v Antalyi

V přímořských letoviscích začíná život pozdě večer a končí na úsvitu. Nejen podél pláží je mnoho diskoték a hospod, ale také v centru města. Místní úřad v Turecku také doporučuje výlet Anatolia Fire z Antalye – show, jejíž herci nám prostřednictvím tance a hudby vyprávějí turecké příběhy. Město je díky své turistické povaze i celé turecké riviéře připraveno na všechny druhy turistických atrakcí souvisejících s nočním životem. Proto můžete ve večerních hodinách navštívit kluby nebo diskotéky.antalya volitelné výlety

Komunikace v Antalyi

Antalya, jak se sluší s hlavním městem země, má velmi dobře rozvinutou komunikační síť. Především proto, že má mezinárodní letiště, které se nachází asi 13 km od centra města. Síť městských autobusů je velmi dobře rozvinutá v samotném městě a tradičním dolmuszami, za malý poplatek se dostáváme ke každému koutu hlavního města.

Historie Antalya

Jižní pobřeží Turecka, tj. Místo, kde se nachází region Antalya, sahá do pravěku. Město bylo založeno v roce 150 nl, z iniciativy krále Attalos II. O necelých dvacet let později, po jeho smrti, byl Antalya ovládán Římany. V té době se zde rozvíjelo křesťanství a po pádu římské říše v západní části zůstalo město stále na dosah na východní straně, později nazývané Byzantská říše. Během této doby město vzkvétalo v historii. Obchod se zde rozvíjel díky své pobřežní poloze a významné vojenské roli. Na konci 11. století, Antalya byl převzat Seljuk Turky, a pak se zotavil Byzantines znovu. Ve své historii bylo město pod vládou mnoha zemí, včetně Itálie.